Maine Coon uppfödare i Sverige

Vill du synas här? Bli då medlem hos oss och maila sedan in dina uppgifter till webmaster@themaineclub.se. Uppfödarregistret är uppdelat på vart i Sverige eller utanför Sveriges gränser uppfödaren bor. I följande regioner/länder har vi medlemmar som är uppfödare:
Götaland, Svealand, Norrland, Norge och Åland

 

Götaland

SE*Believe inMagic

SE*Bergensjö's

Sofie Bergensjö, Munka Ljungby
070-389 88 98
bergensjosmco@gmail.com
https://www.bergensjos.com/

S*Big Lynx's

Johanna Junemalm, Knislinge
070-998 85 59
j.junemalm@hotmail.se
http://www.biglynxs.se

SE*Djävulskatten’s

Matilda Ewerlöf, Ulricehamn
0768123344
m_ewerlof@hotmail.com
http://www.djavulskatten.se

SE*Ferox Lynx

Charlotte Johnsson, Asmundtorp, Skåne
0733-468330
info@feroxlynx.se
http://www.feroxlynx.se

S*Froztstjärnan's

Annelie Bergman, Tidaholm
0705-47 14 45
froztstjarnan@telia.com
http://www.froztstjarnan.se

SE*Golden Shades

Jeanette Olsson, Bromölla
073-423 31 45
jeanette.olsson222@gmail.com
http://goldenshades.se

SE*Gårvikstassen

Maja Asp, Munkedal
0706-010669
majaasp24@hotmail.com
http://www.garvikstassen.se

S*IceWood’s

Towe Lundell, Norrköping
073-5351581
icewoods99@hotmail.com
http://www.icewoods.se

SE*IzTazz

Sara Ellertz, Skene
072-544 42 41
iztazz@hotmail.com
www.iztazzmco.se

S*Den Vackra

SE*Kammahags

Anna och Göte Palmgren, Hestra
070-146 99 75
annapalm_3@msn.com

SE* Lilla Lo's

Linda Ohlsson, Lysekil
0704-86 02 83
linda-ohlsson@live.se
http://lillalo.nu/index.html

SE*LittleFarm

Cinna Ringström, Figeholm
0722-975571
cinna.r555@gmail.com
http://www.littlefarm.se

SE*Luvinz

Elin Reimbert, Grebbestad
0736 350831
elin@tassarunt.se

SE*Malmqvist

Pernille Malmqvist, Tidaholm
076-880 45 16
pernillemalmqvist@icloud.com
https://se-malmqvist-mco.webnode.se/

SE*Marfinn's

Maria och Peter Finnilä, Bollebygd
076-045 62 70 eller 076-339 61 52
mimmi.mia@hotmail.se
http://www.marfinn.se

S*Musslan's

Lotta Kindbom, Göteborg
070-972 03 38
lottakindbom@msn.com
http://www.musslans.se

SE*Muzzcot

Petra Olofsson, Göteborg
070-741 49 96
mailaoss@muzzcot.se
http://www.muzzcot.se

SE*Nawien's

Ulrika Bergelin, Höör Skåne
0709-628132
boycott@hotmail.com
http://www.facebook.com/SENawiens/

S*RaceCat's

Elise Brankell, Göteborg/Härryda
073-829 26 25
elise@racecats.se
http://www.racecats.se

SE*Rainmaker´s

Marie Saastamoinen, Göteborg
031-331 16 68 eller 070-260 66 68
rainmakers.mco@gmail.com
http://www.rainmakers.nu

S*ReMaine's

Ann Engdahl, Göteborg
0762-481654
ann@remaines.se
http://www.remaines.se

SE*Sankt Halvard's

Annelie Dahllöf, Ytterby
070-945 00 04
annelied@telia.com
http://sankthalvards.se

S*Stortassen's

Annika & Jörgen Öhrberg, Norrköping
073-432 12 32
stortassen@hotmail.com
http://www.stortassen.se

SE*Steeclaw's

Karin Stenhomer, Orrefors
070-838 87 57
karinstenholmer@hotmail.com
http://

SE*Tinova's

Susanne Hamilton, Linköping
070-729 33 57
tinovas@dinstudio.se
http://www.tinovas.dinstudio.se

DK*Tippy Wanna B's

Ole Andersen, Ystad
0704 576702
nettau@hotmail.com

S*Topzy Tail's

Maria Åhrén, Motala
0706-616053
topzytails@gmail.com
http://www.topzytails.se

SE*WildTail's

Camilla Lingeby, Mantorp
070-37 20 980
camilla@wildtails.se
http://www.wildtails.se

 

Svealand

SE*Bluelily's

Jennie Fall, Segmon
070-464 86 02
j.fall@hotmail.se
http://www.bluelilys.se

S*Country Dream's

Jeanette Nordstedt, Sparreholm

countrydreams@telia.com
http://www.countrydream.se

S*Convalmore's

Pirpa Suutari, Upplands Väsby
070-345 50 67
pirpa.suutari@gmail.com

S*Dunderklumpen's

Susanne Johansson, Nyköping
0155-21 14 56 eller 070-340 62 31
susanne@dunderklumpens.com
http://www.dunderklumpens.com

SE*Korsárs Katten

Eva-Karin & Mikael Korsár, Ställdalen
070-553 02 87
korsarskatten@telia.com
http://www.korsarskatten.n.nu/

S*Ladystars

Carina Larsson, Örebro
0760 771855
ladylord40@hotlmail.com
www.ladystars.se

SE*Luddtassens

S*Magoria's

Maria Asp-Magnusson & Johan Asp, Forshaga
054-87 46 14 eller 070-587 46 14
johan.maria@telia.com
http://www.magorias.se

SE*Marsta Coon

Susanne Forsén, Uppsala
018-30 39 79
susanneforsen@hotmail.com
http://www.marstacoon.se

SE*Meliniuz

Carina Melin, Köping
0707-950349
camecat@yahoo.com

SE*Rosetails

Mona Rosbacke, Uppsala
073-422 67 43
mona.rosbacke@gmail.com
http://www.rosetails.se

SE*RubyCat's

Birgitta Hellström, Uppsala
073-358 74 29
birgitta-hellstrom@hotmail.com
http://www.rubycats.se

SE*Whitewater's

Marie Barnes, Forshaga
070-617 04 80
marie.barnes123@gmail.com
http://www.whitewaters.dinstudio.se

SE*Anjivans

Angelica Fredholm, Forshaga
0761-665091
angeliica.b@hotmail.com
http://www.anjivans.com

 

Norrland

S*Absolut Coon's

Eva Bjuhr, Skellefteå
0910-852 52
eva@absolutcoons.com
http://www.absolutcoons.com/

SE*Coltish

Mona Alm Oxelgren, Östersund

mona@coltish.se
http://www.coltish.se/

S*Dusty Coon's

Karin Göransson, Frösön
0703-291345
karin@dustycoons.com
http://www.dustycoons.com

S*Maffialigan's

Vivianne Sundqvist, Lunde
073-578 84 88
maffialigan@gmail.com
http://www.maffialigan.com

S*PreciousBlue's

Helena Löfgren, Gävle
070-756 37 01
preciousblues@gmail.com
http://www.preciousblue.se

S*SevgiLims

Alexandra Alseryd , Norrmjöle
070-315 96 01
alexandra@sevgilims.se
http://www.sevgilims.se/

 

 

Uppfödare i Finland